Mąż Teresy był wówczas lekarzem wojskowym. Do domu zaglądał rzadko, a jeśli już był, to milczał, zamykał się w sobie. Nie chciał opowiadać o swojej pracy, o kontakcie z ludzkim cierpieniem i śmiercią, o makabrycznie okaleczonych ofiarach zmagań wojska z "bandami". Sam musiał to w sobie jakoś poukładać, a dopiero potem, ewentualnie... To "potem" jednak nigdy nie następowało. On znowu odchodził, ona zostawała - samotna i niepotrzebna.
Aż pewnego dnia pojawił się Wiktor.
Był przystojnym, zawadiackim muzykiem, marzącym o dalekich podróżach i wielkiej przyszłości. Nie potrzebował się specjalnie wysilać, by zawrócić Teresie w głowie. Zostawiła swój pusty, nielubiany dom i rzuciła się w wir przygody. Niestety, szybko zrozumiała, że popełniła błąd. Wróciła do swego rodzinnego miasteczka i zaczęła pracować jako nauczycielka. Minęły lata...
Produkcja: 1962
Premiera: 19 grudzień 1962
Reżyseria:
Muzyka:
Obsada:
Teresa
doktor Paweł
Wiktor
śpiewaczka Ewa
kelnerka w "Bajce"
kasjerka w "Bajce"
przewodniczący MRN
Kowalec, pracownik Rany Narodowej
pracownik Rady Narodowej, organizator koncertu
kierowca ciężarówki
-
pianista
Krysia, córka Teresy; nie występuje w czołówce
chłopak w "Bajce"; nie występuje w czołówce
córka przewodniczącego MRN; nie występuje w czołówce
i inni
Notatki:
Za kanwę scenariusza "Spotkania w Bajce" posłużyło słuchowisko radiowe Michała Toneckiego.
Na potrzeby filmu autor wspólnie z reżyserem Janem Rybkowskim "powołali do życia" liczne dodatkowe postacie, wzbogacili akcję, zadbali o wyraziste tło, którym stała się społeczność prowincjonalnego miasteczka. Rdzeń fabuły nie uległ jednak zmianie.
IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)
05.170718
(POL) polski,
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz